Często spotykamy się z pytaniem „czego dorośli mogą uczyć się od dzieci?”. Żeby odpowiedzieć na to pytanie muszę spróbować uczciwie odpowiedzieć: co tracimy dorastając?

Czas trywialny i poważny


Upływający czas, nasze życie możemy podzielić na czas trywialny i poważny. Jako dzieci żyjemy głównie w tym pierwszym. Skupiamy się więc głównie na zabawie i przyjemnościach, choć gdy trzeba, potrafimy spojrzeć na świat oczami dorosłego.

Gdy wchodzimy w dorosłość zmienia się skala naszych problemów, ale też sposób w jaki na nie patrzymy. Systematycznie zatracamy umiejętność spędzania czasu trywialnie, na rzecz starań o lepszy status materialny, załatwianie spraw, pilnowanie terminów. Wciąż planujemy tydzień, miesiąc, rok - czasem nie zauważając, że życie przecieka nam przez palce. Gdzieś po drodze, niepostrzeżenie tracimy dziecięcą beztroskę. 

Czytałem kiedyś rozmowy z wybitnymi ludźmi u kresu ich drogi życiowej. Autor pytał: czego żałują w życiu najbardziej? Żaden z prezesów firm, szefów fundacji czy wysokich urzędników nie żałował, że zarobił zbyt mało pieniędzy albo (nawet) pomógł zbyt małej ilości ludzi, Najczęstszą odpowiedzią było, że „tak mało chodziłem boso po lesie” lub „szkoda, że nie jadłem częściej lodów malinowych”.

Jakie to trywialne.

Jak myślicie, jakich innych rzeczy możemy się uczyć od dzieci?

 

 

Czego można się nauczyć od dzieci?

14 August 2019
  1. pl
  2. en

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl
  2. en