Czytałem ostatnio, że pokolenie Z nie przywiązuje się już tak do zespołów muzycznych, jak to działo się jeszcze pod koniec XX w. Zamiast tego popularne są po prostu playlisty popularnych utworów – pasujące do indywidualnych gustów.

Indywidualizm jest zresztą cechą charakterystyczną dla obecnej generacji, gdzie każdy jej przedstawiciel pragnie realizować swoje własne cele. Mniej liczy się dobro zespołu, a bardziej sukcesy osobiste. Wspominają o tym chociażby trenerzy piłkarscy, podkreślając fakt, iż obecnie muszą znaleźć wspólny język z każdym z członków grupy, a nie jak dawniej - przemawiać tylko do drużyny. Nie tylko sportowi menedżerowie muszą więc mierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami.

Zmiany zachowań i obyczajów postępują obecnie tak szybko, że niebawem możemy odnotować zanik podziału na pokolenia X, Y, Z, Alfa itd. Zamiast typowych cech spajających pokolenie ludzi pojawią się „playlisty” stylów, idei i zachowań, a podział na generacje stanie się przestarzały.

Epoki, pokolenia, mody, trendy, style zaczynają zmieniać się tak często, że coraz trudniej będzie wyróżnić granice pomiędzy nimi, a coraz częściej ich miejsce będą zastępować indywidualne cechy i zainteresowania.

Ogromne znaczenie ma tutaj także postęp technologiczny. Niejeden dzisiejszy 30-latek przestaje już nadążać za aktualnymi trendami i rozumieć to, czym fascynuje się jego zaledwie o kilka lat młodszy kolega. Czy nadal możemy mówić o nich, jako o jednym pokoleniu?

 

##KordoEdukacja #pokolenia #zarządzanie

Koniec pokoleń

08 August 2019
  1. pl
  2. en

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl
  2. en