W ostatnich latach wiele firm deklarowało znaczenie włączania (inclusion) osób z niepełnosprawnością. Działo się to z kilku powodów:
📌 pilna potrzeba rekrutacji pracowników
📌 zrozumienie korzyści płynących z różnorodności w pracy (w tym OzN),
📌 zmiany w przepisach, dotyczących OzN.

Dlaczego więc więcej firm nie korzysta z tak dużej i utalentowanej puli potencjalnych pracowników? Jednymi z przyczyn są błędne założenia i nieświadome uprzedzenia. W tym odcinku moim zadaniem jest wypunktowanie różnych obaw i trudności z poziomu pracodawców i biznesu w temacie zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Zapytałem przedsiębiorców, szefów firm, działów HR i zebrałem niezłą listę trudności – sam byłem zaskoczony!

W tym filmie mówię o nich wprost. Zadam je wszystkie Agacie, która w kolejnym odcinku na nie odpowie.

Być może nawet sam przymierzałeś się do tego tematu, ale nie wyszło, być może temat PFRON jest skomplikowany? A może po prostu nie wiesz jak przyciągnąć do siebie kandydatów z niepełnosprawnością?

A jakie Ty wymówki spotkałaś? Dlaczego pracodawcy bali się zatrudnić OzN?

 

 

#niepełnosprawność #OtwartyRynekPracy #KordoEdukacja #H2H

ODC. 04 Dlaczego firmy nie zatrudniają pracowników z niepełnosprawnością?

28 August 2019
  1. pl
  2. en

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl
  2. en