Agata Spała: Dlaczego nie zatrudniają Państwo osób z niepełnosprawnością? Dyrektor firmy X: Pani Agato, my już nawet myśleliśmy o tym ale…nie mamy warunków. Nasza firma jest nieprzystosowana. Nie mamy windy. itd...

To częsty scenariusz.

Prawo wymaga by nowo powstałe budynki były dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Dlatego z roku na rok zwiększa się liczba "dostępnych" budynków a ten „argument” szczególnie dziwi.

Oczywiście, nie wszyscy muszą i chcą pracować na stanowiskach biurowych, ale nie to jest tutaj istotne.

Istotne są skojarzenia z niepełnosprawnością. Czyli zazwyczaj z taką, którą widać. Ale…czy widzisz, że ktoś choruje na cukrzycę? Albo na astmę? Albo urodził się z wadą serca? A może ma epilepsję?

Po pierwsze - to wszystko niewidoczne niepełnosprawności. Nie zakładaj, że każda osoba z niepełnosprawnością potrzebuje przystosowania miejsca pracy.

Po drugie – jeśli masz firmę nieprzystosowaną – to oznacza, że dziś nie możesz zatrudnić osoby np. na wózku – ale co stoi na przeszkodzie aby zatrudnić osobę z taką niepełnosprawnością, która nie uniemożliwi pracy u Ciebie w firmie?

Zapraszamy do odcinka 6

A czy Twoja firma zatrudnia osoby niepełnosprawne?

 

 

#kordoedukacja #niepełnosprawność

 

ODC. 06 Zatrudnianie osób
z niepełnosprawnościami

10 September 2019
  1. pl
  2. en

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl
  2. en