Emoji to wygodny sposób na ożywienie naszych tekstów. Prosta semigrafika, często jedyna dostępna w surowych ograniczeniach mediów społecznościowych.
Przed powstaniem japońskich emoji, ich rolę pełniły symbole ASCII. Nie mogły się równać z emoji, chociażby z powodu braku kolorów i niższej rozdzielczości, ale nadal wiele z nich może być z powodzeniem stosowana dla urozmaicenia tekstu.

Link do strony z Emoji i Symbolami.


Teoretycznie wszystkie są dostępne z klawiatury przez wpisanie kodu, ale gdy trzeba nikt nie ma ich pod ręką. Dlatego symbole copyright (©), stopnia (℃), czy nawet znak euro (€) zastępowane są w tekstach przez źle wyglądające zamienniki.

Zapraszamy do dodania sobie naszej strony do "ulubionych" a następnie kopiowania i wklejania do swoich materiałów kiedy tylko będziecie potrzebować.


Uwaga! Co pewien czas (zazwyczaj co roku) emoji są zmieniane i rozszerzane o nowe symbole. Postaramy się aktualizować naszą tablicę o najnowsze znaki, ale będziemy to robić dopiero gdy większość przeglądarek będzie już takie nowości wspierać.

Niektóre rodzaje urządzeń i przeglądarek nie pokazują poprawnie wszystkich emoji. Dlatego niektóre symbole mogą się wyświetlać jako prostokąty ▯▯▯▯▯.

Link do strony z Emoji i Symbolami.

 

Katalog Emoji i Symboli ASCII

14 listopada 2020
  1. pl
  2. en

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl
  2. en