Korporacje budzą różne uczucia i skojarzenia: spełnienie, ciekawość, pewność jutra ale tez niechęć, przepracowanie czy wypalenie zawodowe. Postanowiłem przyjrzeć się kilku głównym mitom, dotyczącym pracy w korporacji.

Słyszę wielokrotnie, że korporacje to "samo zlo". Jako wieloletni pracownik korporacji chciałbym nieco „odczarować” ten wizerunek. Zanim jednak odniosę się do największych mitów, ustalmy czym są owe „korporacje”?

Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że korporacja to po prostu… duża organizacja. W warunkach naszego kraju to organizacja zatrudniająca ponad 1500 pracowników (a nawet – według ustawy – Prawo przedsiębiorców (2018 r.) już ponad 250 osób).

Nie jest to, jak widać, kryterium dostępne jedynie dla ogromnych, międzynarodowych spółek. Dlatego często spotykam osoby, którym uświadamiam, że pracują… w korporacji. Pokazuję, że korporacyjne zjawiska dotyczą również ich miejsc pracy.


Korpomowa, Wyścig szczurow i Forward Manager - w kolejnych artykułach przyjrzę się bliżej tym pojęciom i postaram się je nieco przybliżyć lub pokazać z innego punktu widzenia.
 

Wszystkie trzy mity mają w sobie ziarno prawdy. Nie twierdzę, że w każdej korporacji te zjawiska nie występują lub są marginalne. Mam nadzieję jednak, że w ogniu zmasowanej krytyki korporacji udało mi się pokazać inny punkt widzenia. Korporacje, to takie same organizacje jak inne. Tylko większe.

Mity o korporacjach

06 sierpnia 2019
  1. pl
  2. en

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl
  2. en