Wyobraź sobie taką sytuację: Pracujesz w firmie, w której razem z kolegą/koleżanką posiadacie takie same kompetencje, umiejętności, nawet staż pracy…. ale Ty zarabiasz 1/3 mniej, bo…np. masz dziecko, rude włosy, jesteś z pochodzenia obcokrajowcem itp. Krzywdzące i niesprawiedliwe prawda?

To często rzeczywistość wielu pracowników z niepełnosprawnością. W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, jakie bywają nadużycia związane z zatrudnieniem pracowników z niepełnosprawnością i dofinansowaniami PFRON lub odpisami z PFRON.

Wiele firm zrobiło z tego biznes. Nieetyczny. Wykorzystujący orzeczenia o niepełnosprawności swoich pracowników. Zatrudnienie tylko dla wysokiego odpisu. Czasem nawet bez zapotrzebowania na pracę, którą wykonują osoby z niepełnosprawnością. Liczy się…orzeczenie.

Lub zatrudnienie osób na najniższą krajową, mimo że ich koledzy z tej samej pracy zarabiają więcej…

Mówimy temu NIE!

Może słyszeliście o takich historiach? Podzielcie się z nami! Nasze dyskusje są bardzo uczące. Dostajemy sygnały, że te rozmowy są potrzebne, co nas z Agatą cieszy bardzo!

Zapraszamy – oglądaj, udostępnij, komentuj.

 

 

#niepełnosprawność #otwartyrynekpracy #kordoedukacja

#RozmowyInspirujące

ODC. 10. Dyskryminacja osób z niepełnosprawnoscią w pracy

07 października 2019
  1. pl
  2. en

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl
  2. en