No właśnie, to chyba najpoważniejszy zarzut stawiany pracy korporacyjnej. „Rat race”, to symbol pracy, która oparta jest nie o współpracę, ale o wyniszczającą rywalizację. Mimo że nie ma nic złego w tym, że chcemy się rozwijać i bogacić, to jednak w przypadku wyścigu szczurów wiąże się to z chorobliwą rywalizacją – bez miejsca na współczucie, wzajemną pomoc czy empatię. Według zasad: po trupach do celu i silniejszy przetrwa. Faktycznie mieliśmy z tym do czynienia w latach 90tych. Jednak współczesny rynek pracy i mentalność nowych pokoleń powoduje, że „wyścig szczurów” to zjawisko, które w zasadzie zanikło. Nie znaczy to, że pracownicy przestali tracić energię na wewnętrzne rozgrywki. Po prostu klasyczny „wyścig szczurów” sprzed lat, nie jest zjawiskiem opisującym współczesne korporacje.

Praca nie jest już całym naszym życiem. Organizacje dbają o przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, np. szkoląc swoją kadrę kierowniczą w umiejętności dbania o zdrowy balans dom-praca. Rywalizacja firm o najlepsze talenty spowodowała zmianę w środowiskach pracy. Rozbudowany system szkoleń i możliwości rozwoju jest dostępny dla wszystkich pracowników.

 

Wyścig szczurów

11 sierpnia 2019
  1. pl

>>emoji<<

© Copyright 2018 Kordo Marcin Babiak.
    Wszystkie prawa zastrzeżone.

Administratorem danych osobowych jest Kordo Marcin Babiak z siedzibą przy ul. Topolowej 6, 05-504 Korzeniówka. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji szkoleń (w przypadku uzyskania ich na potrzeby szkolenia) oraz marketingu usług Kordo Marcin Babiak (w przypadku uzyskania ich poprzez formularz kontaktowy w tej witrynie internetowej). Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, żądania ich usunięcia oraz ich poprawiania. Państwa dane nie będą udostępniane innym podmiotom.

Polityka prywatności dostępna jest tutaj.

Skontaktuj się z nami

  1. pl